طراحی سایت و وبلاگ چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟
SuperUser Account
/ دسته ها: بلاگ

طراحی سایت و وبلاگ چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

زمانی که قصد دارید به طراحی سایت بپردازید یکی از سوالانی که در ذهن شما پیش می آید این است که فرق سایت و وبلاگ چیست. داشتن وبلاگ و سایت در میان افراد به دلیل حضور پر رنگ دنیای مجازی در زندگی روزمره افراد، عادی محسوب می شود، بهتر است بدانید میان وبلاگ و سایت تفاوت هایی وجود دارد. 
ساخت سایت شامل یک صفحه ی اصلی است که بر روی یک سرور قرار دارد و از مجموعه ای از فایلهای متنی، تصاویر و گرافیک و برنامه نویسی تشکیل یافته است. اطلاعات موجود در آن به صورت مجموعه ای فردی، گروهی یا سازمانی گردآوری و نگهداری می شود و تمام مردم توسط اینترنت به آن دسترسی دارند، همانند صفحه هایی که دائماً در اینترنت با آن ها سروکار دارید. فایل ها در وب سایت با قالب بندی HTML وجود دارند و کاربران نام اینترنتی وب سایت مربوطه را در مرورگرها وارد می کنند و به صفحه ی اصلی وب سایت دسترسی می یابند و به وسیله این صفحه به دیگر صفحات وب سایت می روند.
طراحی سایت برای جلب توجه کاربران و نیز ترغیب آنها برای بازدید و یا خرید محصولات و استفاده از خدمات و نیز ایجاد انگیزشی برای رجوع دوباره به همان سایت بسیار اهمیت دارد.  طراحی سایت غالباً متعلق به یک شرکت یا سازمان، یا شخصی باشد و دستیابی به بازی آنلاین نیز اهمیت دارد. همچنین  طراحی سایت برای مقاصد تجاری و اقتصادی، سرگرمی، اطلاع رسانی وآموزشی و موارد دیگر دارای اهمیت بسیار زیادی است. برای ساخت سایت باید دامنه و فضایی جهت میزبانی که به آن هاست می گویند، وجود داشته باشد.


وبلاگ چیست؟


در واقع وبلاگ یک رسانه ی اینترنتی محسوب می شود و می توان آن را یک نشریه ی اینترنتی شخصی هم نامید که در گذشته کاربرد فراوانی داشت و اکنون نیز کارایی خاص خود را دارد و هنوز نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
وبلاگ از یک یا چندین صفحه ی اینترنتی شخصی یا گروهی تشکیل یافته است که مطالب آن روزانه یا چند روز یکبار توسط شخص یا اشخاصی با موضوعات متنوع و به صورت متوالی طراحی می شود. این افراد در نوشته های خود افکار، اشعار، عقاید و یا خاطرات خود را عنوان می کنند و برای مطالعه ی عموم قرار می دهند که به خوبی تفاوت آن با  طراحی سایت مشهود است.


تفاوت طراحی سایت و طراحی وبلاگ


برای  طراحی سایت و داشتن وب سایت و دامنه باید هزینه کرد ولی برای وبلاگ نویسی نیازی به هزینه کردن نیست چون سرویس های اختصاصی آن امکانات لازم را بصورت رایگان در اختیار وبلاگ نویسان قرار می دهد. در  طراحی سایت از تبلیغات در کناره ی سایت استفاده می کنند تا مقداری از هزینه های انجام شده را تأمین کنند اما در وبلاگ نویسی نویسنده می تواند تصاویر یا فیلم هایی را نیز به صورت رایگان به اشتراک بگذارد و الزامی برای وجود تبلیغات در این صفحات نیست.

 

مطلب قبلی نکات مؤثر در کاهش رتبه سایت در گوگل
مطلب بعدی در مورد طراحی سایت واکنش گرا چه می دانید
Print
1711 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

طراحی سایت آدرا وب