حل مسائل ریاضی با دوربین؛ نقد و بررسی اپلیکیشن Photomath
SuperUser Account
/ دسته ها: اخبار

حل مسائل ریاضی با دوربین؛ نقد و بررسی اپلیکیشن Photomath

ریاضی از جمله درس‌هایی محسوب می‌شود که کمتر دانش‌آموزی از آن دل خوشی دارد. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی، شاهد عرضه‌ی انواع و اقسام اپلیکیشن‌ها هستیم که زندگی ما را تا حد زیادی ساده‌تر کرده‌اند. یکی از این اپلیکیشن‌های جذاب، اپلیکیشن Photomath است که خیلی راحت و با سرعت زیادی انواع و اقسام معادلات ریاضی را حل می‌کند.

معرفی کلی اپلیکیشن Photomath

حدود ۳ سال پیش، نسخه‌ی iOS اپلیکیشن Photomath عرضه شد و ویدیوی تبلیغاتی آن سر و صدای زیادی را در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کرد؛ زیرا برای استفاده از این اپلیکیشن فقط کافی است که دوربین گوشی موبایل را به سمت معادله‌ی ریاضی موردنظر بگیرید تا خیلی سریع جواب آن را مشاهده کنید. در این اپلیکیشن علاوه بر مشاهده‌ی جواب نهایی، روند حل معادله‌ی موردنظر را هم می‌توانید ببینید. بنا به گفته‌ی سازندگان، آن‌ها می‌خواهند با این اپلیکیشن آموزش ریاضی را به سبک جذابی ارائه کنند.

ویژگی‌ها و نحوه‌ی استفاده از اپلیکیشن Photomath

در هنگام باز کردن اپلیکیشن برای اولین بار، آموزش استفاده از آن به‌صورت خلاصه و مفید به نمایش درمی‌آید. عملکرد این اپلیکیشن هم بدین‌صورت است که به چند نحو می‌توانید معادلات ریاضی را به آن وارد کنید تا به جواب برسید. معروف‌ترین و راحت‌ترین این روش‌ها استفاده از دوربین است. در بالای اپلیکیشن، آیکن دوربین را انتخاب کنید تا دوربین آن فعال شود؛ سپس کادری را مشاهده می‌کنید که اندازه‌ی آن را می‌توانید تنظیم کنید. کادر را باید جوری تنظیم کنید که کل معادله‌ی موردنظر در آن قرار بگیرد. بعد از اسکن معادله توسط اپلیکیشن، خیلی سریع جواب آن به نمایش درمی‌آید.

بعد از رسیدن به جواب، دو کادر را در زیر معادله می‌توانید مشاهده کنید. کادر اولی یک کادر سفیدرنگ برای ویرایش است. با ضربه بر این کادر، به قسمت ویرایش می‌روید و اگر این اپلیکیشن در شناسایی معادله با خطا مواجه شده بود، می‌توانید آن را تصحیح کنید. اگر هم بخواهید آن مبحث را بهتر یاد بگیرید، می‌توانید در قسمت ویرایش، صورت سوال را تغییر دهید تا به مبحث موردنظر تسلط بیشتری پیدا کنید. کادر دومی که قرمز رنگ است، یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های این اپلیکیشن محسوب می‌شود. با ضربه بر آن، می‌توانید جزییات روند حل مساله را مشاهده کنید؛ حتی برای برخی از معادلات، جدول هم ترسیم می‌شود. همین مشاهده‌ی جزییات روند حل مساله باعث شده که این اپلیکیشن در زمینه‌ی آموزش ریاضی بسیار مفید باشد.

این اپلیکیشن ازجمله برنامه‌هایی است که با هر به‌روزرسانی تا حد زیادی ارتقا می‌یابد. به‌طور مثال، نسخه‌های اولیه‌ی آن فقط می‌توانستند معادلات چاپ‌شده را اسکن کنند؛ اما حالا دستخط را هم می‌تواند تشخیص دهد. علاوه بر این، اپلیکیشن Photomath حالا انواع و اقسام مباحث ریاضی را پوشش می‌دهد: از مثلثات و روابط غیرمنطقی گرفته تا مشتق و انتگرال.

از آنجا ‌که برای استفاده از این اپلیکیشن باید اعداد را به‌صورت انگلیسی نوشت، دانش‌آموزان ایرانی یا باید معادلات موردنظرشان را به‌صورت انگلیسی روی کاغذ بنویسند، یا اینکه چنین معادلاتی را به‌صورت دستی در محیط اپلیکیشن تایپ کنند. درنهایت هم می‌توان به بخش تاریخچه‌ی اپلیکیشن اشاره کرد که در آنجا، امکان دسترسی به تمام معادلات حل‌شده وجود دارد تا به‌راحتی بتوانید آن‌ها را مرور کنید.

سخن پایانی

حدود ۳ سال پیش که این اپلیکیشن معرفی شد، بسیاری از کاربران به چشم یک سرگرمی به آن نگاه می‌کردند که می‌تواند چند معادله‌ی ساده را حل کند و بعد از آن دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. اما در طی این ۳ سال، این اپلیکیشن به‌طور مداوم پیشرفت کرده و به جایی رسیده که امکان حل سریع انواع و اقسام مسائل ریاضی را پیدا کرده است. دانش‌آموزان مقاطع مختلف و دانشجویان ترم‌های ابتدایی از جمله افرادی هستند که می‌توانند به‌طور گسترده از این اپلیکیشن بهره ببرند

 

مطلب قبلی طراحی سایت کافی نیست
مطلب بعدی بهترین موزیک پلیر رایگان اپلیکیشن BlackPlayer
Print
543 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

طراحی سایت آدرا وب